Transistor: PNP; bipolar; 45V; 0.2A; 0.3/0.75W; TO18; 10dB
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BC177B
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: BC177B
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 45V; 0.2A; 0.3/0.75W; TO18; 10dB
| Mounting | THT |
| Case | TO18 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 0.3/0.75W |
| Collector current | 200mA |
| Frequency | 200MHz |
| Collector-emitter voltage | 45V |
| Current gain | 180...460 |