Transistor: NPN; bipolar; 45V; 0.5A; 0.3W; SOT23-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BC817-16 RFG
Tootja: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BC817-16 RFG
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 45V; 0.5A; 0.3W; SOT23-3
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23-3 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 300mW |
| Collector current | 500mA |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 45V |
| Current gain | 100...250 |