Transistor: NPN; bipolar; 45V; 0.5A; 200mW; SOT23-3
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BC817K-40HR
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BC817K-40HR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 45V; 0.5A; 200mW; SOT23-3
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23, TO236AB |
| Kind of package | tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 200mW |
| Pulsed collector current | 1A |
| Collector current | 500mA |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 45V |
| Current gain | 250...600 |