Transistor: NPN
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BC846AQ-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: BC846AQ-7-F
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 350mW |
| Pulsed collector current | 0.2A |
| Collector current | 100mA |
| Quantity in package | 3000 |
| Frequency | 300MHz |
| Collector-emitter voltage | 65V |
| Current gain | 110...220 |