Transistor: NPN; bipolar
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BC847BS-QX
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BC847BS-QX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar
| Mounting | SMD |
| Case | SC88, SOT363, TSSOP6 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN x2 |
| Application | automotive industry |
| Power dissipation | 300mW |
| Pulsed collector current | 0.2A |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 45V |
| Current gain | 200...450 |