Transistor: NPN; bipolar; 45V; 0.1A; 250mW; SOT23,TO236AB
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
BC847C,235
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BC847C,235
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 45V; 0.1A; 250mW; SOT23,TO236AB
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23, TO236AB |
| Kind of package | tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 250mW |
| Pulsed collector current | 0.2A |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 45V |
| Current gain | 420...800 |