Transistor: NPN / PNP; bipolar; complementary; 45V; 0.1A; 0.25W
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BC847PNH6327
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: BC847PNH6327
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN / PNP; bipolar; complementary; 45V; 0.1A; 0.25W
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363 |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN / PNP |
| Power dissipation | 250mW |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 250MHz |
| Collector-emitter voltage | 45V |
| Kind of transistor | complementary |