Transistor: NPN; bipolar; 30V; 0.1A; 200mW; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BC848C-C
Tootja: DIOTEC SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BC848C-C
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 30V; 0.1A; 200mW; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 200mW |
| Pulsed collector current | 0.2A |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 300MHz |
| Collector-emitter voltage | 30V |
| Current gain | 420...800 |