Transistor: PNP x2; bipolar; 45V; 0.1A; 0.225W; SOT363
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BC857CS_R1_00001
Tootja: PanJit Semiconductor
Tootja tootekood: BC857CS_R1_00001
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP x2; bipolar; 45V; 0.1A; 0.225W; SOT363
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP x2 |
| Power dissipation | 225mW |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 200MHz |
| Collector-emitter voltage | 45V |
| Current gain | 420...800 |