Transistor: PNP; bipolar; BRT; 50V; 0.5A; 0.33W; SOT23; R1: 4.7kΩ
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BCR562E6327-1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: BCR562E6327
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; BRT; 50V; 0.5A; 0.33W; SOT23; R1: 4.7kΩ
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 330mW |
| Collector current | 500mA |
| Frequency | 150MHz |
| Collector-emitter voltage | 50V |
| Kind of transistor | BRT |
| Base-emitter resistor | 4.7kΩ |
| Base resistor | 4.7kΩ |