Transistor: NPN; Darlington
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BCX38C
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: BCX38C
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; Darlington
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 1W |
| Pulsed collector current | 2A |
| Collector current | 0.8A |
| Quantity in package | 4000 |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Kind of transistor | Darlington |
| Current gain | 5000...10000 |