Transistor: PNP; bipolar; 60V; 1A; 1.1W; SC62,SOT89
Kordarv:
4000.0
Minimum quantity:
4000.0
Tootekood:
BCX52TF
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BCX52TF
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 60V; 1A; 1.1W; SC62,SOT89
| Mounting | SMD |
| Case | SOT89 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 1.1W |
| Collector current | 1A |
| Collector-emitter voltage | 60V |
| Current gain | 63...250 |