Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 80V; 1A; 500mW; SOT89
| Mounting | SMD |
| Case | SOT89 |
| Kind of package | tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 500mW |
| Pulsed collector current | 2A |
| Collector current | 1A |
| Frequency | 50MHz |
| Collector-emitter voltage | 80V |
| Current gain | 100...250 |