Transistor: NPN; bipolar; 45V; 1.5A; TO126
Kordarv:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Tootekood:
BD135-16-2
Tootja: LUGUANG ELECTRONIC
Tootja tootekood: BD135-16
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 45V; 1.5A; TO126
| Mounting | THT |
| Case | TO126 |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Collector current | 1.5A |
| Frequency | 50MHz |
| Collector-emitter voltage | 45V |
| Current gain | 100...250 |