Power Load Distribution Switch IC, High Side, 1 Output, 18 V in, 1.45 A, 0.5 ohm, MSOP-8
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
BD1HD500FVM-CTR
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BD1HD500FVM-CTR
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Load Distribution Switch IC, High Side, 1 Output, 18 V in, 1.45 A, 0.5 ohm, MSOP-8
| Output current | 800mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4...18V |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Number of channels | 1 |
| Protection | over current, overheating, undervoltage |
| Number of pins | 8 |
| On-state resistance | 650mΩ |
| Kind of integrated circuit | high-side |
| Max operating temperature | 150°C |