Power Load Distribution Switch, High Side, Active High, 4.5V, 2 Outputs, 500mA, 0.12ohm, VCSP-6
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BD2204GUL-E2
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BD2204GUL-E2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Load Distribution Switch, High Side, Active High, 4.5V, 2 Outputs, 500mA, 0.12ohm, VCSP-6
| Output current | 500mA |
| Mounting | SMD |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Protection | over current, overheating, undervoltage |
| Number of pins | 6 |
| On-state resistance | 200mΩ |
| Kind of output | N-Channel |
| Kind of integrated circuit | high-side |
| Active logical level | high |
| Max operating temperature | 85°C |