Power Load Distribution Switch IC, Low Side, 8 Outputs, 5.5 V in, 1.2 A, 0.7 ohm, HTSSOP-24
Kordarv:
2000.0
Minimum quantity:
2000.0
Tootekood:
BD8LA700EFV-CE2
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BD8LA700EFV-CE2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Load Distribution Switch IC, Low Side, 8 Outputs, 5.5 V in, 1.2 A, 0.7 ohm, HTSSOP-24
| Output current | 200mA |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...5.5V |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Number of channels | 8 |
| Protection | over current, overheating, undervoltage |
| On-state resistance | 1.56Ω |
| Kind of integrated circuit | low-side |
| Max operating temperature | 150°C |