PMIC; DC/DC converter; Uoper: 7÷35V; Uout: 1÷35V; HRP7; buck
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BD9778HFP-TR
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BD9778HFP-TR
Spetsifikatsioon tootele PMIC; DC/DC converter; Uoper: 7÷35V; Uout: 1÷35V; HRP7; buck
| Output current | 2A |
| Mounting | SMD |
| Case | HRP7 |
| Type of integrated circuit | PMIC |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Frequency | 500MHz |
| Input voltage | 7...35V DC |
| Kind of integrated circuit | DC/DC converter |