Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 100V; 12A; 33W; TO220FP
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BDW94CFP
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: BDW94CFP
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; Darlington; 100V; 12A; 33W; TO220FP
| Mounting | THT |
| Case | TO220FP |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 33W |
| Collector current | 12A |
| Collector-emitter voltage | 100V |
| Kind of transistor | Darlington |