Transistor: NPN; bipolar; 300V; 0.1A; 1/5W; TO39
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BF259
Tootja: CDIL
Tootja tootekood: BF259
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 300V; 0.1A; 1/5W; TO39
| Mounting | THT |
| Case | TO39 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 1/5W |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 75MHz |
| Collector-emitter voltage | 300V |