Transistor: NPN; bipolar
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BF722,115
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BF722,115
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar
| Mounting | SMD |
| Case | SC73, SOT223 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 1.2W |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 60MHz |
| Collector-emitter voltage | 250V |