Transistor: P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BS250FTA
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: BS250FTA
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -45V |
| Drain current | -90mA |
| Pulsed drain current | -1.6A |
| Power dissipation | 330mW |
| On-state resistance | 14Ω |