Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BS270
Tootja: ONSEMI
Tootja tootekood: BS270
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Kind of package | bulk |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | DMOS |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 400mA |
| Pulsed drain current | 2A |
| Power dissipation | 625mW |
| On-state resistance | 3.5Ω |