Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 1.6kV; PIM
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BSM50GX120DN2BOSA1
Tootja:
Tootja tootekood:
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Module: IGBT; diode/transistor; boost chopper; Urmax: 1.6kV; PIM
| Mounting | screw |
| Case | PIM |
| Electrical mounting | Press-in PCB |
| Semiconductor structure | diode/transistor |
| Max. off-state voltage | 1.6kV |
| Technology | EconoPIM™ 3 |
| Type of module | IGBT |
| Application | frequency changer, Inverter |
| Power dissipation | 360W |
| Gate-emitter voltage | ±20V |
| Pulsed collector current | 100A |
| Topology | boost chopper, IGBT three-phase bridge, NTC thermistor, three-phase diode bridge |
| Collector current | 50A |