Transistor: P-MOSFET; unipolar; -60V; -3.44A; Idm: -13.8A; 2.5W; SO8
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BSO613SPVGXUMA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: BSO613SPVGXUMA1
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET; unipolar; -60V; -3.44A; Idm: -13.8A; 2.5W; SO8
| Mounting | SMD |
| Case | SO8 |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | SIPMOS™ |
| Drain-source voltage | -60V |
| Drain current | -3.44A |
| Pulsed drain current | -13.8A |
| Power dissipation | 2.5W |
| On-state resistance | 130mΩ |