Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BSS138DW-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: BSS138DW-7-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT363 |
| Kind of package | tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET x2 |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 50V |
| Drain current | 200mA |
| Power dissipation | 200mW |
| On-state resistance | 3.5Ω |