Transistor: P-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BSS84-7-F
Tootja: DIODES INCORPORATED
Tootja tootekood: BSS84-7-F
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: P-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | P-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | -50V |
| Drain current | -130mA |
| Pulsed drain current | -1.2A |
| Power dissipation | 300mW |
| On-state resistance | 10Ω |