Triac; 600V; 4A; TO220AB; Igt: 5/10mA; Ifsm: 25A; 4Q; sensitive gate
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BT136-600D/DG,127-1
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BT136-600D/DG,127
Spetsifikatsioon tootele Triac; 600V; 4A; TO220AB; Igt: 5/10mA; Ifsm: 25A; 4Q; sensitive gate
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 4A |
| Gate current | 5/10mA |
| Features of semiconductor devices | sensitive gate |
| Technology | 4Q |
| Max. forward impulse current | 25A |