Triac; 1kV; 0.8A; TO92; Igt: 5mA; Ifsm: 9A; 3Q,Hi-Com
Kordarv:
10000.0
Minimum quantity:
10000.0
Tootekood:
BTA2008-1000DNML
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BTA2008-1000DNML
Spetsifikatsioon tootele Triac; 1kV; 0.8A; TO92; Igt: 5mA; Ifsm: 9A; 3Q,Hi-Com
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Kind of package | Ammo Pack |
| Max. off-state voltage | 1kV |
| Max. load current | 800mA |
| Gate current | 5mA |
| Features of semiconductor devices | logic level, sensitive gate |
| Technology | 3Q, Hi-Com |
| Max. forward impulse current | 9A |