Triac; 600V; 10A; TO220AB; Igt: 5mA; Ifsm: 85A; 3Q,Hi-Com
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BTA310-600D,127
Tootja: WeEn Semiconductors
Tootja tootekood: BTA310-600D,127
Spetsifikatsioon tootele Triac; 600V; 10A; TO220AB; Igt: 5mA; Ifsm: 85A; 3Q,Hi-Com
| Mounting | THT |
| Case | TO220AB |
| Kind of package | tube |
| Max. off-state voltage | 600V |
| Max. load current | 10A |
| Gate current | 5mA |
| Features of semiconductor devices | sensitive gate |
| Technology | 3Q, Hi-Com |
| Max. forward impulse current | 85A |