Power Switch ICs; 167W; 21A; 4.5...42V; resistance: 18mOhm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BTS442E2
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: BTS442E2
Spetsifikatsioon tootele Power Switch ICs; 167W; 21A; 4.5...42V; resistance: 18mOhm
| Output current | 21A |
| Supply voltage | 4.5...42V |
| Case | TO-220-5 |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Power dissipation | 167W |
| On-state resistance | 18mΩ |
| Number of outputs | 1 |
| Mounting style | Through Hole |