IC: power switch
Kordarv:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Tootekood:
BTS500251TEAAUMA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: BTS500251TEAAUMA1
Spetsifikatsioon tootele IC: power switch
| Output current | 24A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 5.8...18V DC |
| Case | PG-TO252-5-11 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Number of channels | 1 |
| Technology | High Current PROFET |
| On-state resistance | 5mΩ |
| Kind of output | N-Channel |
| Kind of integrated circuit | high-side |