IC: power switch; high-side; 4A; Channels: 1; N-Channel; SMD; 1.6W
Kordarv:
5000.0
Minimum quantity:
5000.0
Tootekood:
BTS50451EJAXUMA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: BTS50451EJAXUMA1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: power switch; high-side; 4A; Channels: 1; N-Channel; SMD; 1.6W
| Output current | 4A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 5...28V DC |
| Case | PG-DSO-8-EP |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Number of channels | 1 |
| Technology | PROFET™+ 12V |
| Power dissipation | 1.6W |
| On-state resistance | 45mΩ |
| Kind of output | N-Channel |
| Kind of integrated circuit | high-side |