IC: power switch; high-side; 10A; Channels: 1; N-Channel; SMD
Kordarv:
3000.0
Minimum quantity:
3000.0
Tootekood:
BTS70081EPAXUMA1
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: BTS70081EPAXUMA1
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele IC: power switch; high-side; 10A; Channels: 1; N-Channel; SMD
| Output current | 10A |
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.1...28V DC |
| Case | PG-TSDSO-14 |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -40...150°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Technology | PROFET™+2 |
| On-state resistance | 16.4mΩ |
| Kind of output | N-Channel |
| Kind of integrated circuit | high-side |