Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BUK7Y8R7-60EX
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BUK7Y8R7-60EX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | SOT669, LFPAK56, PowerSO8 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 60V |
| Application | automotive industry |
| Drain current | 61A |
| Pulsed drain current | 347A |
| Power dissipation | 147W |
| On-state resistance | 19.5mΩ |
| Gate charge | 46nC |