Transistor: N-MOSFET
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BUK9M28-80EX
Tootja: NEXPERIA
Tootja tootekood: BUK9M28-80EX
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET
| Mounting | SMD |
| Case | LFPAK33, SOT1210 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Drain-source voltage | 80V |
| Application | automotive industry |
| Drain current | 23.1A |
| Pulsed drain current | 131A |
| Power dissipation | 75W |
| On-state resistance | 70mΩ |
| Gate charge | 16.7nC |