Power Load Distribution Switch, Active High, High Side, 1 Output, 5V, 2A, 0.058ohm, UCSP-4
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BUS1DJC0GWZ-E2
Tootja: ROHM SEMICONDUCTOR
Tootja tootekood: BUS1DJC0GWZ-E2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Power Load Distribution Switch, Active High, High Side, 1 Output, 5V, 2A, 0.058ohm, UCSP-4
| Output current | 2A |
| Mounting | SMD |
| Type of integrated circuit | power switch |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Number of channels | 1 |
| Protection | over current, overheating, undervoltage |
| Number of pins | 4 |
| On-state resistance | 245mΩ |
| Kind of output | P-Channel |
| Kind of integrated circuit | high-side |
| Active logical level | high |
| Max operating temperature | 85°C |