Transistor: NPN; bipolar; 1kV; 0.5A; 20W; SOT32
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
BUX87
Tootja: STMicroelectronics
Tootja tootekood: BUX87
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 1kV; 0.5A; 20W; SOT32
| Mounting | THT |
| Case | SOT32 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 20W |
| Collector current | 500mA |
| Frequency | 20MHz |
| Collector-emitter voltage | 1kV |