Operational amplifier; 15MHz; Channels: 1; SO8; 5÷16/±2.5÷8VDC
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CA3130AMZ
Tootja: RENESAS (INTERSIL)
Tootja tootekood: CA3130AMZ
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Operational amplifier; 15MHz; Channels: 1; SO8; 5÷16/±2.5÷8VDC
| Mounting | SMT |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | operational amplifier |
| Integrated circuit features | rail-to-rail |
| Operating temperature | -55...125°C |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Bandwidth | 15MHz |
| Slew rate | 30V/μs |