Tootekood: CFM61S240
Tootja: CINCON
Tootja tootekood: CFM61S240
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: AC/DC; 60W; Uout: 24VDC; Iout: 2.5A; 89%; Mounting: PCB
Output current 2.5A
Mounting PCB
Power 60W
Operating temperature -30...70°C
Protection short circuit protection
Output voltage 24V DC
Insulation voltage 3kV
Efficiency 89%
Electrical connection THT
Switching frequency 65kHz