Tootekood: CHB200W-24S05
Tootja: CINCON
Tootja tootekood: CHB200W-24S05
  • Number of outputs
  • Switching frequency
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 200W; Uin: 10÷36V; 5VDC; Iout: 40A; 57.9x61x13.2mm
Output current 40A
Mounting THT
Operating temperature -40...100°C
Protection short circuit protection, anti-overvoltage, overheating
Output voltage 5V DC
Additional functions adjustable output current level
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 87%
Number of outputs 1
Switching frequency 250kHz