Tootekood: CHB200W-48S12
Tootja: CINCON
Tootja tootekood: CHB200W-48S12
  • Number of outputs
  • Switching frequency
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 200W; Uin: 18÷75V; 12VDC; Iout: 16.7A; 114g; 250kHz
Output current 16.7A
Mounting THT
Operating temperature -40...100°C
Protection short circuit protection, anti-overvoltage, overheating
Output voltage 12V DC
Additional functions adjustable output current level
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 88%
Number of outputs 1
Switching frequency 250kHz