Tootekood: CHB200W12-72S24
Tootja: CINCON
Tootja tootekood: CHB200W12-72S24
  • Protection
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Number of outputs
  • Conform to the norm
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 200W; Uin: 14÷160V; 24VDC; Iout: 8.4A; 105g; 480Hz
Output current 8.4A
Mounting THT
Operating temperature -40...100°C
Protection short circuit protection, anti-overvoltage, overheating
Body dimensions 57.9x61x12.7mm
Output voltage 24V DC
Input voltage 14...160V DC
Additional functions adjustable output current level
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 88%