Transistor: NPN; bipolar; 40V; 200mA; 350mW; SOT23
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CMPT3904G TR PBFREE
Tootja: Central Semiconductor Corp.
Tootja tootekood: CMPT3904G TR PBFREE
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 40V; 200mA; 350mW; SOT23
| Mounting | SMD |
| Case | SOT23 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 350mW |
| Collector current | 200mA |
| Frequency | 300MHz |
| Collector-emitter voltage | 40V |
| Current gain | 30...350 |