Transistor: PNP; bipolar; 50V; 100mA; 350mW; SOT523
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CMUT5087E TR PBFREE
Tootja: Central Semiconductor Corp.
Tootja tootekood: CMUT5087E TR PBFREE
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: PNP; bipolar; 50V; 100mA; 350mW; SOT523
| Mounting | SMD |
| Case | SOT523 |
| Kind of package | reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | PNP |
| Power dissipation | 350mW |
| Collector current | 100mA |
| Frequency | 100MHz |
| Collector-emitter voltage | 50V |