Tootekood: CQB50W8-36S28N
Tootja: CINCON
Tootja tootekood: CQB50W8-36S28N
  • Protection
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Input voltage
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Converter: DC/DC; 50W; Uin: 9÷75V; 28VDC; Iout: 1.79A; 66g; 200kHz
Power 50W
Operating temperature -40...105°C
Protection anti-overload, over current, short circuit protection
Body dimensions 57.9x36.8x12.7mm
Output voltage 28V DC
Input voltage 9...75V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 90%
Number of outputs 1
Conform to the norm EN 50155
Switching frequency 200kHz