IC: electric energy meter; AFE; SPI,UART; QFN28; -40÷85°C; 100mA
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CS5484-INZ
Tootja: CIRRUS LOGIC
Tootja tootekood: CS5484-INZ
Spetsifikatsioon tootele IC: electric energy meter; AFE; SPI,UART; QFN28; -40÷85°C; 100mA
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 3...3.6V DC |
| Case | QFN28 |
| Type of integrated circuit | electric energy meter |
| Integrated circuit features | delta-sigma |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Number of channels | 4 |
| Interface | SPI, UART |
| Maximum output current | 100mA |
| Input impedance | 2MΩ |
| Measurement accuracy | 0.1% |
| Kind of integrated circuit | AFE |