Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 50A; 94W; TO220-3; 1.14÷1.4mm
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CSD18537NKCS
Tootja: TEXAS INSTRUMENTS
Tootja tootekood: CSD18537NKCS
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Transistor: N-MOSFET; unipolar; 60V; 50A; 94W; TO220-3; 1.14÷1.4mm
| Mounting | THT |
| Case | TO220-3 |
| Kind of package | tube |
| Polarisation | unipolar |
| Type of transistor | N-MOSFET |
| Kind of channel | enhanced |
| Technology | NexFET™ |
| Drain-source voltage | 60V |
| Drain current | 50A |
| Power dissipation | 94W |
| On-state resistance | 11mΩ |
| Gate charge | 14nC |
| Heatsink thickness | 1.14...1.4mm |