Transistor: NPN; bipolar; 40V; 200mA; 1.2W; SOT89
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
CXT3904 TR PBFREE
Tootja: Central Semiconductor
Tootja tootekood: CXT3904 TR PBFREE
Spetsifikatsioon tootele Transistor: NPN; bipolar; 40V; 200mA; 1.2W; SOT89
| Mounting | SMD |
| Case | SOT89 |
| Kind of package | bulk, reel, tape |
| Polarisation | bipolar |
| Type of transistor | NPN |
| Power dissipation | 1.2W |
| Collector current | 200mA |
| Frequency | 300MHz |
| Collector-emitter voltage | 40V |
| Current gain | 30...300 |