NVRAM, NVSRAM, 1 Mbit, 128K x 8bit, Parallel, 45 ns, SSOP
Kordarv:
300.0
Minimum quantity:
300.0
Tootekood:
CY14B101KA-SP45XI
Tootja: INFINEON TECHNOLOGIES
Tootja tootekood: CY14B101KA-SP45XI
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele NVRAM, NVSRAM, 1 Mbit, 128K x 8bit, Parallel, 45 ns, SSOP
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...3.6V DC |
| Case | SSOP48 |
| Type of integrated circuit | SRAM memory |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | tube |
| Kind of memory | NV SRAM |
| Kind of interface | parallel |
| Access time | 45ns |
| Memory organisation | 128kx8bit |
| Max operating temperature | 85°C |